300-30-40-GR-0250F
Manufacturer No:
300-30-40-GR-0250F
Datasheet:
300-30-40-GR-0250F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 40 COND 50'
Product Attribute
Jacket Color
Gray
Ribbon Width
1.000" (25.40mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG
Length
50.0' (15.24m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Series
Conductor Material
Copper, Bare
Voltage
150V
Number of Conductors
40
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
30 AWG