300-30-20-GR-0250F
Manufacturer No:
300-30-20-GR-0250F
Datasheet:
300-30-20-GR-0250F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 20 COND 50'
Product Attribute
Voltage
150V
Number of Conductors
20
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
30 AWG
Part Status
Active
Jacket Color
Gray
Ribbon Width
0.500" (12.70mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG
Length
50.0' (15.24m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)