300-30-04-GR-0100F
Manufacturer No:
300-30-04-GR-0100F
Manufacture:
CnC Tech
Package:
Datasheet:
300-30-04-GR-0100F
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 4 COND 100'
In Stock
22 pcs On sales
Series
Conductor Material
Copper, Bare
Ratings
UL Style 2678
First Conductor Mark
Red
Voltage
150V
Number of Conductors
4
Features
Insulation Resistance
100MOhms
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
105°C
Cable Type
Flat Cable
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge
30 AWG
Part Status
Active
Jacket Color
Gray
Ribbon Width
0.250" (6.35mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG
Length
100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)