HCM496144000BAJT
Manufacturer No:
HCM496144000BAJT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HCM496144000BAJT
Description:
CRYSTAL 6.1440MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±50ppm
Series
HCM49
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
6.144MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±30ppm