HCM4911520000ABJT
Manufacturer No:
HCM4911520000ABJT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HCM4911520000ABJT
Description:
CRYSTAL 11.5200MHZ 18PF SMD
In Stock
26 pcs On sales
Product Attribute
Frequency
11.52MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
HCM49
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C