HC-49/U-S4096000ABJB
Manufacturer No:
HC-49/U-S4096000ABJB
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HC-49/U-S4096000ABJB
Description:
CRYSTAL 4.0960MHZ 18PF T/H
In Stock
4 pcs On sales
Product Attribute
Frequency
4.096MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Company Profile
HC-49/U-S4096000ABJB Relevant information
HC-4
HC-4
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 26.5V