CSX532T19.800M2-UT10
Manufacturer No:
CSX532T19.800M2-UT10
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CSX532T19.800M2-UT10
Description:
XTAL OSC TCXO 19.8000MHZ SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
TCXO
Voltage - Supply
2.4V ~ 3V
Output
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
CSX532T
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Ratings
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Function
Current - Supply (Max)
1.2mA
Frequency
19.8MHz