CSX-750VKBL4096000T
Manufacturer No:
CSX-750VKBL4096000T
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
CSX-750VKBL4096000T
Description:
XTAL OSC VCXO 4.0960MHZ CMOS SMD
Product Attribute
Frequency
4.096MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Digi-Reel®
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Disable) (Max)
6mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
VCXO
Voltage - Supply
3.3V
Output
CMOS
Frequency Stability
±50ppm
Series
CSX-750V
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
10mA