CS325-13.560MABJ-UT
Manufacturer No:
CS325-13.560MABJ-UT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS325-13.560MABJ-UT
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CS325
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
13.56MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms