CS10-25.000MABJ-UT
Manufacturer No:
CS10-25.000MABJ-UT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CS10-25.000MABJ-UT
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
2-SMD, No Lead
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CS10
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms