CMX309FLC22.1184M-UT
Manufacturer No:
CMX309FLC22.1184M-UT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
CMX309FLC22.1184M-UT
Description:
XTAL OSC XO 22.1184MHZ CMOS TTL
Product Attribute
Frequency
22.1184MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Cut Tape (CT)
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Disable) (Max)
12mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
5V
Output
CMOS, TTL
Frequency Stability
±100ppm
Series
CMX-309
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
23mA