CM309B32.768MABJT
Manufacturer No:
CM309B32.768MABJT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SOJ, 2.85mm pitch
Datasheet:
CM309B32.768MABJT
Description:
CRYSTAL 32.7680MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CM309B
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
32.768MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
3rd Overtone
Package / Case
4-SOJ, 2.85mm pitch