CM309B28.000MABJT
Manufacturer No:
CM309B28.000MABJT
Manufacture:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package:
4-SOJ, 2.85mm pitch
Datasheet:
CM309B28.000MABJT
Description:
CRYSTAL 28.0000MHZ 18PF SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SOJ, 2.85mm pitch
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CM309B
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
28MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms