CFM1503S
Manufacturer No:
CFM1503S
Manufacture:
Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Module
Datasheet:
CFM1503S
Description:
SWITCHING POWER SUPPLIES AC-DC M
In Stock
370 pcs On sales
Product Attribute
Approvals
CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1
15V
Efficiency
81%
Voltage - Output 2
Part Status
Active
Voltage - Output 3
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Output 4
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts)
15W
Current - Output (Max)
1A
Package / Case
Module
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264VAC
Series
CFM15 (15W)
Size / Dimension
2.75" L x 1.89" W x 0.91" H (69.9mm x 48.0mm x 23.0mm)