CMPD2004A TR
Manufacturer No:
CMPD2004A TR
Manufacture:
Central Semiconductor Corp
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
CMPD2004A TR
Description:
DIODE ARRAY GP 240V 200MA SOT23
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA
Diode Type
Standard
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Diode Configuration
1 Pair Common Anode
Supplier Device Package
SOT-23
Reverse Recovery Time (trr)
50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 240V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
240V
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25V @ 200mA