RZ3A60A55
Manufacturer No:
RZ3A60A55
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Module
Datasheet:
RZ3A60A55
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 55A 42-660V
In Stock
9 pcs On sales
Product Attribute
Termination Style
Screw Terminal
Supplier Device Package
Series
RZ3A
Circuit
3PST-NO (3 Form A)
Packaging
Bulk
Output Type
AC, Zero Cross
Part Status
Active
Load Current
55A
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module
Voltage - Load
42V ~ 660V
Voltage - Input
24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC