CSM1Z-A0B2C3-80-11.0592D18
Manufacturer No:
CSM1Z-A0B2C3-80-11.0592D18
Manufacture:
Cardinal Components Inc.
Package:
HC-49S
Datasheet:
CSM1Z-A0B2C3-80-11.0592D18
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49S
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
CSM1
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
11.0592MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms