MPI002/RP/BL/24
Manufacturer No:
MPI002/RP/BL/24
Datasheet:
MPI002/RP/BL/24
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
In Stock
40 pcs On sales
Voltage Rating - DC
24V
Circuit
SPST-NO
Color - Actuator/Cap
Silver
Current Rating (Amps)
50mA (DC)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.20mm Dia
Illumination Type, Color
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)
24 VDC