MPI002/FL/RD/12
Manufacturer No:
MPI002/FL/RD/12
Datasheet:
MPI002/FL/RD/12
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
In Stock
50 pcs On sales
Product Attribute
Circuit
SPST-NO
Color - Actuator/Cap
Silver
Current Rating (Amps)
50mA (DC)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.20mm Dia
Illumination Type, Color
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal)
12 VDC
Termination Style
Wire Leads
Voltage Rating - DC
24V