MPI002/FL/GN/24
Manufacturer No:
MPI002/FL/GN/24
Datasheet:
MPI002/FL/GN/24
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
In Stock
20 pcs On sales
Product Attribute
Switch Function
Off-Mom
Voltage Rating - DC
24V
Current Rating (Amps)
50mA (DC)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.20mm Dia
Actuator Type
Round, Button, Flush
Illumination Type, Color
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal)
24 VDC