MPI002/FL/BL/12
Manufacturer No:
MPI002/FL/BL/12
Datasheet:
MPI002/FL/BL/12
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
In Stock
24 pcs On sales
Voltage Rating - DC
24V
Current Rating (Amps)
50mA (DC)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.20mm Dia
Actuator Type
Round, Button, Flush
Illumination Type, Color
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)
12 VDC