NOJB226M004RWJ
Manufacturer No:
NOJB226M004RWJ
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
NOJB226M004RWJ
Description:
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 4V 1210
Product Attribute
Voltage - Rated
4V
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Current - Leakage
1.8µA
Dissipation Factor
6%
Series
OxiCap® NOJ
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Features
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210 (3528 Metric)
Capacitance
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ohms