06035J0R9PBTTR
Manufacturer No:
06035J0R9PBTTR
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06035J0R9PBTTR
Description:
CAP THIN FILM 0.9PF 50V 0603
In Stock
877 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Accu-P®
Features
RF, High Q, Low Loss
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±0.02pF
Capacitance
0.9pF