06033J2R8CBTTR
Manufacturer No:
06033J2R8CBTTR
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06033J2R8CBTTR
Description:
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0603
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Accu-P®
Features
RF, High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.25pF
Capacitance
2.8pF