04023J6R8BBWTR\500
Manufacturer No:
04023J6R8BBWTR\500
Datasheet:
04023J6R8BBWTR\500
Description:
CAP THIN FILM 6.8PF 25V 0402
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1pF
Capacitance
6.8pF