04023J4R1BBWTR\500
Manufacturer No:
04023J4R1BBWTR\500
Manufacture:
AVX Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
04023J4R1BBWTR\500
Description:
CAP THIN FILM 4.1PF 25V 0402
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Accu-P®
Features
RF, High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1pF
Capacitance
4.1pF