04023J2R3BBWTR
Manufacturer No:
04023J2R3BBWTR
Datasheet:
04023J2R3BBWTR
Description:
CAP THIN FILM 2.3PF 25V 0402
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1pF
Capacitance
2.3pF