AT-K-S-26-8-S/25
Manufacturer No:
AT-K-S-26-8-S/25
Datasheet:
AT-K-S-26-8-S/25
Description:
CABLE MOD FLAT 8COND SILVER 25'
Product Attribute
Conductor Strand
7/0.0063"
Length
25.0' (7.62m)
Conductor Material
Copper, Bare
Series
Number of Conductors
8
Wire Gauge
26 AWG
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Part Status
Active
Cable Height
0.097" (2.46mm)