AT-K-S-26-6-W/25
Manufacturer No:
AT-K-S-26-6-W/25
Manufacture:
ASSMANN WSW Components
Package:
Datasheet:
AT-K-S-26-6-W/25
Description:
CABLE MOD FLAT 6COND WHITE 25'
Product Attribute
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Jacket Color
White
Coil Diameter
Conductor Strand
7/0.0063"
Length
25.0' (7.62m)
Conductor Material
Copper, Bare
Series
Number of Conductors
6
Packaging
Bulk
Operating Temperature
Shielding
Unshielded
Length - Coil Extended
Cable Type
Straight
Length - Coil Retracted
Wire Gauge
26 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width
0.267" (6.80mm)