AT-K-S-26-4-W/14
Manufacturer No:
AT-K-S-26-4-W/14
Datasheet:
AT-K-S-26-4-W/14
Description:
CABLE MOD FLAT 4COND WHITE 14'
Product Attribute
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Jacket Color
White
Coil Diameter
Conductor Strand
7/0.0063"
Length
14.0' (4.30m)
Conductor Material
Copper, Bare
Series
Number of Conductors
4
Wire Gauge
26 AWG
Cable Width
0.189" (4.80mm)