AT-K-S-26-4-S/14
Manufacturer No:
AT-K-S-26-4-S/14
Manufacture:
ASSMANN WSW Components
Package:
Datasheet:
AT-K-S-26-4-S/14
Description:
CABLE MOD FLAT 4COND SILVER 14'
Packaging
Bulk
Operating Temperature
Shielding
Unshielded
Length - Coil Extended
Cable Type
Straight
Length - Coil Retracted
Wire Gauge
26 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width
0.189" (4.80mm)
Part Status
Active
Cable Height
0.097" (2.46mm)