AT-K-C-26-8-S/14
Manufacturer No:
AT-K-C-26-8-S/14
Manufacture:
ASSMANN WSW Components
Package:
Datasheet:
AT-K-C-26-8-S/14
Description:
CABLE MOD COIL 8COND SILVER 14'
Packaging
Bulk
Operating Temperature
Shielding
Length - Coil Extended
14' (4.27m)
Cable Type
Coil
Length - Coil Retracted
6.25' (1.90m)
Wire Gauge
26 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Part Status
Active
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Jacket Color
Silver
Coil Diameter
0.591" (15mm)