AT-K-26-8-W/500-R
Manufacturer No:
AT-K-26-8-W/500-R
Manufacture:
ASSMANN WSW Components
Package:
Datasheet:
AT-K-26-8-W/500-R
Description:
CABLE MOD FLAT 8COND WHITE 500'
Product Attribute
Jacket Color
White
Coil Diameter
Length
500' (152.40m)
Conductor Strand
7/0.0063"
Series
Conductor Material
Copper, Bare
Voltage
30V
Number of Conductors
8
Packaging
Reel
Operating Temperature
Shielding
Unshielded
Length - Coil Extended
Cable Type
Straight
Length - Coil Retracted
Wire Gauge
26 AWG
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Part Status
Active
Cable Height
0.097" (2.46mm)