E10SG28A
Manufacturer No:
E10SG28A
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
E10SG28A
Description:
BASED LED E10 GREEN
Product Attribute
Millicandela Rating
1610mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
28V
Color
Green
Series
Base Type
Miniature Screw (E10)
Wavelength
Part Status
Active
Applications
Configuration
Single
Size / Dimension
0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm)