BLP05H6700XRY
Manufacturer No:
BLP05H6700XRY
Manufacture:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1138-2
Datasheet:
BLP05H6700XRY
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1138-2
In Stock
96 pcs On sales
Product Attribute
Gain
26dB
Current Rating (Amps)
1.4µA
Series
Supplier Device Package
SOT1138-2
Frequency
600MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Noise Figure
Current - Test
100mA
Package / Case
Power - Output
700W
Voltage - Test
50V
Transistor Type
LDMOS
Voltage - Rated
135V