BLF6G13LS-250PGJ
Manufacturer No:
BLF6G13LS-250PGJ
Manufacture:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1121E
Datasheet:
BLF6G13LS-250PGJ
Description:
RF FET LDMOS 100V 17DB SOT1121E
In Stock
39 pcs On sales
Product Attribute
Voltage - Test
50V
Transistor Type
LDMOS
Voltage - Rated
100V
Gain
17dB
Current Rating (Amps)
Series
Supplier Device Package
LDMOST
Frequency
1.3GHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Noise Figure
Current - Test
100mA
Package / Case
SOT-1121E
Power - Output
250W