BLF2425M8LS140U
Manufacturer No:
BLF2425M8LS140U
Manufacture:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-502B
Datasheet:
BLF2425M8LS140U
Description:
RF FET LDMOS 65V 19DB SOT502B
In Stock
86 pcs On sales
Product Attribute
Current - Test
1.3A
Package / Case
SOT-502B
Power - Output
140W
Voltage - Test
28V
Transistor Type
LDMOS
Voltage - Rated
65V
Gain
19dB
Base Part Number
BLF2425
Series
Current Rating (Amps)
Frequency
2.45GHz