A-1PA-113-048B2
Manufacturer No:
A-1PA-113-048B2
Manufacture:
Amphenol RF Division
Package:
Datasheet:
A-1PA-113-048B2
Description:
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 1.890"
In Stock
111 pcs On sales
Part Status
Active
1st Connector
U.FL (UMCC), AMC Plug, Female Socket, Right Angle
2nd Connector
Frequency - Max
6GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Style
U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
Gender
Female to Female
Length
1.890" (48.00mm)
Series
Features
Shielded
Impedance
50 Ohms
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable