BTFW30P-3SSTAE1LF
Manufacturer No:
BTFW30P-3SSTAE1LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
BTFW30P-3SSTAE1LF
Description:
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Height Above Board
0.295" (7.50mm)
Number of Positions
30
Mated Stacking Heights
Pitch
0.039" (1.00mm)