10127716-14LF
Manufacturer No:
10127716-14LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
10127716-14LF
Description:
CONN HOUSING 14POS .118" CRIMP
Product Attribute
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Connector Type
Receptacle
Fastening Type
Latch Holder
Note
Contacts Not Included
Number of Rows
2
Color
Black
Contact Termination
Crimp
Pitch
0.118" (3.00mm)
Number of Positions
14
Series
Minitek® Pwr 3.0
Features
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Row Spacing
0.118" (3.00mm)