10127716-10LF
Manufacturer No:
10127716-10LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
10127716-10LF
Description:
CONN HOUSING 10POS .118" CRIMP
Product Attribute
Color
Black
Contact Termination
Crimp
Pitch
0.118" (3.00mm)
Number of Positions
10
Series
Minitek® Pwr 3.0
Features
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Row Spacing
0.118" (3.00mm)