AB-EZP24A-A3-K18
Manufacturer No:
AB-EZP24A-A3-K18
Manufacture:
American Bright Optoelectronics Corporation
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
AB-EZP24A-A3-K18
Description:
2.4W 12V CCT 1800K PC AMBER 3030
Product Attribute
Current - Max
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
120°
Current - Test
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Temperature - Test
25°C
Color
Amber
Height - Seated (Max)
0.020" (0.52mm)
Series
AB-EZP
Supplier Device Package
3030
Packaging
Digi-Reel®
Lumens/Watt @ Current - Test
Wavelength
1800K
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V