SQF-S25M8-2T-SAC
Manufacturer No:
SQF-S25M8-2T-SAC
Manufacture:
Advantech Corp
Package:
Datasheet:
SQF-S25M8-2T-SAC
Description:
SSD 2TB MLC 2.5" SATAIII
Product Attribute
Weight
Form Factor
2.5"
Memory Size
2TB
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Active
Speed - Read
540MB/s
Current - Max
2A
Speed - Write
520MB/s
Size / Dimension
100.20mm x 69.85mm x 7.00mm
Voltage - Supply
Type
SATA III
Operating Temperature
0°C ~ 70°C