96FD25-S256-TR7
Manufacturer No:
96FD25-S256-TR7
Manufacture:
Advantech Corp
Package:
Datasheet:
96FD25-S256-TR7
Description:
SSD 256GB DDR3 2.5" SATAIII 5V
Product Attribute
Memory Size
256GB
Memory Type
FLASH - DDR3
Part Status
Active
Speed - Read
570MB/s
Current - Max
510mA (Typ)
Speed - Write
310MB/s
Size / Dimension
99.80mm x 69.80mm x 7.00mm
Voltage - Supply
5V
Type
SATA III
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Series
Weight
Form Factor
2.5"