96FD25-S064-ITR4
Manufacturer No:
96FD25-S064-ITR4
Manufacture:
Advantech Corp
Package:
Datasheet:
96FD25-S064-ITR4
Description:
SSD 64GB DDR3 2.5" SATAIII 5V
Product Attribute
Voltage - Supply
5V
Type
SATA III
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Series
Weight
Form Factor
2.5"
Memory Size
64GB
Memory Type
FLASH - DDR3
Part Status
Active
Speed - Read
450MB/s
Current - Max
255mA (Typ)
Speed - Write
80MB/s
Size / Dimension
99.80mm x 69.80mm x 7.00mm