ABLS2-7.3728MHZ-D4Y-T
Manufacturer No:
ABLS2-7.3728MHZ-D4Y-T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ABLS2-7.3728MHZ-D4Y-T
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±30ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
ABLS2
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
7.3728MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms