ABLS-4.9152MHZ-B2-T
Manufacturer No:
ABLS-4.9152MHZ-B2-T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ABLS-4.9152MHZ-B2-T
Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Product Attribute
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
HC-49/US
Load Capacitance
18pF
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±20ppm
Series
ABLS
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
4.9152MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohms