GEN4-ULCD-70DCT-CLB
Manufacturer No:
GEN4-ULCD-70DCT-CLB
Datasheet:
GEN4-ULCD-70DCT-CLB
Description:
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
In Stock
34 pcs On sales
Product Attribute
Dot Pitch
0.19mm W x 0.18mm H
Interface
Parallel/Serial
Dot Pixels
800 x 480 (WVGA)
Part Status
Active
Touchscreen
Capacitive
Viewing Area
154.00mm W x 85.92mm H
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)