GEN4-ULCD-24D
Manufacturer No:
GEN4-ULCD-24D
Manufacture:
4D Systems
Package:
Datasheet:
GEN4-ULCD-24D
Description:
DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320
In Stock
43 pcs On sales
Product Attribute
Dot Pixels
240 x 320
Part Status
Active
Touchscreen
Display Mode
Transmissive
Display Type
TFT - Color
Viewing Area
36.70mm W x 49.00mm H
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Series
gen4
Background Color
Dot Size
Diagonal Screen Size
2.4" (60.96mm)
Backlight
LED - White
Dot Pitch
0.15mm W x 0.15mm H